הכנת תוכנית עסקית ומצגות לגיוס משקיעים

עו"ד דרור שרמן יזם ומנהל מזה 4 שנים פרויקטים בתחום הנדל"ן ( בניית דירות מגורים ושינוי ייעוד אדמות מחקלאות למגורים ) בבולגריה וכן היה מעורב בפעילויות של ייצוא ויבוא מוצרים וטכנולוגיות מארה"ב, קנדה, רוסיה, סין, הודו, ספרד ואנגליה.
עו"ד שרמן אף בעל נסיון וידע רב בתחום יזמות נדל"ן ברומניה.

כעת עו"ד שרמן מקדם פעילות יזמית בארה"ב בתחום הנדל"ן והפיננסים ומלווה קבוצת יזמים בהודו בייעוץ עסקי וסיוע בגיוס הון ממשקיעים פרטיים ומבנקים מסחריים.

במסגרת פעילותו זו, עו"ד דרור שרמן צבר ידע ונסיון רב בהכנת תוכניות עסקיות, בנייתן ועריכתן של תוכניות עסקיות וכן מצגות למשקיעים ברמה מקצועית גבוהה ביותר וסטנדרטים בינלאומיים.

התוכניות העסקיות נערכות על פי רוב בגליונות אקסל ( Excel ) מפורטים ואילו המצגות העסקיות בפורמט של מצגת פאוור פוינט ( Power Point ) .

הכנת תוכנית עסקית – למה זה נחוץ?

תוכניות עסקיות נועדו בראש ובראשונה לסייע ליזם להעריך את ההתכנות הכלכלית של המיזם ( Feasibility study ) באמצעות ניתוח העסקה לגורמיה הרבים, לרבות הוצאות מול הכנסות, תזרים מזומנים וקצב מכירות ומחירי מכירה משוערים על פני ציר הזמן, מימון פיננסי, הון עצמי נדרש ושלבי הזרמתו, דמי ניהול, מיסים במדינת היעד, השלמת מס בישראל וכיוב'.

באמצעות עריכת תוכניות עסקיות מפורטת ומקצועית כאמור יכול היזם לאמוד באופן מושכל ומפוקח את הכדאיות הכלכלית במיזם ולהגיע ולגלות את השורה התחתונה – שיעור הרווח על הפרוייקט, שיעור הרווח על ההון העצמי המושקע ( ROE , IRR ), לפני ואחרי תשלומי מס ודמי ייזום וניהול.

כמובן שהתוכנית העסקית והמצגת של המיזם תשרתנה לאחר מכן את היזם בגיוס הון ממשקיעים לצורך מימון ביצוע המיזם, בין אם ממשקיעים פרטיים ובין אם ממשקיעים מוסדיים ובנקים מסחריים.

משרדנו ישמח להעמיד לרשותכם את הידע והנסיון הרב שצבר ב הכנת תוכנית עסקית, מצגות למשקיעים ותכנוני מס ותכנון מבנה העסקה ומתכונת ההתקשרות מול המשקיעים.

כמו כן, תוכלו להסתייע בנו גם בגיוס ההון הנדרש להקמת וניהול המיזם וייסוד והקמה של החברות והתאגידים המעורבים במיזם, הן בארץ והן בכל מקום בחו"ל.

כמובן שבמקרה של מיזם עסקי בארה"ב, הודו, בולגריה או רומניה, תוכלו להסתייע אף במשרדי עוה"ד העמיתים שלנו במדינות הללו תוך סיוע והכוונה שלנו ככל שידרש.

לפרטים נוספים לגבי הכנת תוכניות עסקיות ולתיאום ישיבת היכרות והתייעצות ראשונית ללא התחייבות מצידכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד דרור שרמן.


עורכי דין מקרקעין | עורכי דין דיור מוגן | מפת האתר | תמ"א 38 | מילון מונחים | הכנת תוכנית עסקית